04132890806-12

اخبار

دیدار مدیران شرکت سایپا آذربایجان با نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی

به گزارش روابط عمومی سایپا آذربایجان، حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی در دیدار با اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت سایپا آذربایجان با اشاره به اینکه امروز تلاشگران عرصه صنعت همانند مجاهدان راه خدا هستند بیان داشت: هر کس بتواند در مسیر رونق اقتصادی قدم بردارد مجاهد فی سبیل‌الله است.

وی با بیان اینکه جسارت‌پذیری لازمه رشد و تولید است افزود: اگر بخواهیم در اقتصاد موفق باشیم باید ریسک کنیم. بلندپروازی در اقتصاد نه تنها مذموم نیست بلکه امری است پسندیده و برای رسیدن به رونق تولید و جهش تولید باید بلندپرواز بود.

امام جمعه تبریزخاطر نشان کرد: رهبر انقلاب همیشه قدردان تولید کننده‌هاست ولی راضی به وضعیت موجود نیست امیدواریم سال آینده در گزارشات مسئولین صنعت و استان رشد ده برابری را شاهد باشیم. از گزارش پیشرفت و رو به رشد مدیرعامل سایپا آذربایجان که باعث دلگرمی هست سپاسگزارم. برخی گزارشات توسط مسئولین بیان می‌شود که به جای خوشحالی باعث ناراحتی هست چرا که همیشه به گلایه و انتقاد منتهی می‌شود. همچنین حسن خلق و متانت دکتر زینالی نیز ستودنی است چرا که از زحمات و اقدامات مدیران قبل از خود در گزارش خود قدردانی کرد و این اخلاق حسنه‌ باید در همه مسئولین نهادینه شود. 

وی با بیان اینکه قطعه سازی بخش مهمی از صنعت یک کشور است عنوان داشت: سعی کنید در کنار موفقیت و تلاش بیشتر ارتباط دانشگاه و صنعت را تقویت کنید چراکه اگر دانشگاه و صنعت دست به دست هم دهند کشور پیشرفت خواهد کرد به طور نمونه در ابتدای جنگ ما  گلوله هم نداشتیم ولی اگر امروز دشمن جسارت حمله به کشور را ندارد به برکت تجهیزاتی است که توسط دانشمندان جوان در دانشگاه‌ها و صنایع دفاعی ساخته شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود جانشین پروری را رمز موفقیت یک مدیر توانا دانست و گفت: سعی کنید در هر مسئولیتی همتاسازی شود چرا که آینده کشور متعلق به جوانان است هنر مسئول در این است که بتواند مدیرانی زیادی را تربیت کند تا کشور در آینده با خلاء مدیریت مواجه نشود.

دکتر روح‌الله زینالی مدیرعامل شرکت سایپا آذربایجان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از  عملکرد این شرکت در سال ۹۸ گفت: شرکت سایپا آذربایجان توانست برای سال 98 شرکت نمونه صنعتی استان برگزیده شود. در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده بود، توانستیم بالای 2 میلیون قطعه تولید کنیم. رشد تولید در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه گذشته ۲۵ درصد افزایش دارد و سعی داریم این افزایش تولید را تا آخر سال جاری به ۳۰ درصد برسانیم.

وی با اشاره به ارزش افزوده این شرکت خاطرنشان کرد که 1100میلیارد ریال ارزش مالی فروش محصولات تولیدی این شرکت در سال ۹۸ است. سایپای آذربایجان به عنوان برند دوم صادراتی گروه خودروسازی سایپا ثبت شده و در نظر داریم فروش محصولات این شرکت را به 2500 میلیارد ریال برسانیم. 

زینالی افزود در یک سال گذشته ۱۳۱ نفر نیروی کار جدید وارد این واحد صنعتی شده است که از ابتدای سال نیز ۲۰ نفر به مجموع نفرات اضافه شده است. در تلاش هستیم با جهش تولید در این شرکت، نقشی در اشتغال‌زایی برای نسل جوان ارائه کنیم.

برای مشاهده فیلم خبر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.aparat.com/v/FTnec