تعداد کل : 200 ، بازدید کنندگان امروز: 2 ، بازدید کنندگان دیروز: 70 ، کاربران آنلاین: 8 امروز چهار شنبه 29 آبان سال 1398
   دیدار نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی و مدیر عامل مگا موتور از شرکت سایپا آذربایجان

دیدار نماینده ولی فقیه استان آذربایجان شرقی و مدیر عامل مگا موتور از شرکت سایپا آذربایجان

 

صبح امروز ,دکتر حجت الاسلام والمسلیمن سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه محبوب و مردمی تبریز و همچنین آقای مهندس کندری مدیر عامل مگا موتور و قائم مقام میر عامل شرکت سایپا با هیئت همراه از شرکت سایپا آذربایجان بازدید نمودند.

این بازدید با توجه به جایگاه سایپا آذربایجان در عرصه صنعت قطعه سازی استان ( بویژه درقطعات خودرو ) و نیز تحقق افزایش تولید و تنوع محصولات جدید این شرکت در سال 96 انجام گرفت.

درابتدای این دیدار مهندس کندری با بیان سوابق کاری خود ، به نقش صنعتگران خطه شهید پرور آذربایجان و تبریز در سالهای دفاع مقدس اشاره کردند . ایشان همچنین با بیان نقش خود و همکاری نزدیک با شرکت های قطعه سازی مستقر در تبریز در پروژه های مهم سالهای دهه 70 برای رفع مشکلات صنعت خودرو سازی ، از صنعتگران این استان به نیکی یاد کردند.

مدیر عامل مگاموتور در ادامه اظهار داشت : بدون همکاری و همدلی و بسیج همه مجموعه های داخلی امکان عبور از بحران های سالیان دفاع مقدس و مشکلات پس از آن وجود نداشت .

قایم مقام تولید سایپا در بخش دیگری از سخنان خود به حمایت از تولید داخلی نیز اشاره نمودند و رویکرد مدیریت جدید شرکت سایپا و همچنین مگاموتور را در استفاده از ظرفیتهای داخلی در تولید محصولات خود دانستند.

در ادامه آقای مهندس رستم نژاد ، مدیر عامل سایپا آذربایجان ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و تولید ملی ، اقدامات صورت گرفته در شرکت سایپا آذربایجان در طی یکسال اخیر را تشریح کرد. در این گزارش اهم مواردی که مطرح شد عبارتند از :

* تهاتر زیان انباشته از سالهای قبل با افزایش سرمایه و خارج شدن از دایره مشمولیت ماده 141 قانون تجارت که جز با حمایتهای شرکت مگا موتور و سایپا امکان پذیر نبود.

* طراحی و راه اندازی خط مونتاژ بلوک سیلندر نیسان Z24 در محل سایت 1

* انتقال و راه اندازی خط پیشرفته ماشینکاری میل سوپاپ در محل سایت 2

* طراحی و راه اندازی خط مونتاژ گیربکس نیسان در محل سایت 2

* افزایش 80 درصدی تولید و فروش محصول

* کاهش زیان شرکت تا 90 درصد در مقایسه با بازه زمانی سال 95 که با ادامه این روند و حمایتهای مدیریت جدید مگاموتور تا انتهای سال 96 امید به سود رسیدن شرکت نیز وجود دارد.

در انتهای ارائه گزارش عملکرد، مدیر عامل سایپا آذربایجان به انتظارات این شرکت از مجموعه های اداری و مالی استان از جمله بانکها ، دارایی، بیمه و ... نیز اشاره کردند و خواستار حمایتهای همه جانبه از بخش تولید در صنعت شدند.

در ادامه این نشست حجه الاسلام دکتر آل هاشم نیز به نوبه خود به مهمانان حاضر در جلسه به ویژه مهمانان تهران خیر مقدم گفته و مطالبی را در باب صنعت و تولید ایراد فرمودند.

امام جمعه تبریز با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری به مباحث اقتصاد مقاومتی و نقش تولید داخلی و تولید ملی در تحقق این شعار به تبیین الزامات عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی پرداختند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار داشت: اولین و مهمترین مولفه اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی توجه به تولید داخلی است که در این بخش شاهد کم کاری هایی در سطح جامعه و به خصوص ادارات دولتی هستیم که باید با ممنوع کردن خرید کالاهای خارجی در سطح ادارات و نهادهای مختلف به حمایت همه جانبه از تولید داخلی پرداخت. ایشان ضمن اشاره به صدور بخشنامه ها و قوانین الزام آور خرید کالای داخلی ، برای تقویت تفکر استفاده از کالای داخلی به کیفیت این کالاها نیز تاکید کردند چرا که حمایت های همه جانبه زمانی موثر خواهد بود که تولید داخلی با کیفیت جایگزین کالای مشابه خارجی باشد.

حجه الاسلام آل هاشم در ادامه به نقش اقتصاد مردمی در شکوفایی تولید داخلی نیز گریزی داشته و گفت : تا زمانیکه اقتصاد دولتی بر سیستم کلان مالی کشور حاکم باشد با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد که یکی از مهمترین آنها اقتصاد تک قطبی بر پایه نفت است که البته در سالهای اجرای تحریم راهکارهای عملیاتی خروج از این نوع اقتصاد، هم در مجلس و هم در دولت آغاز شده و با شیب ملایم در حرکت است.

ایشان یکی از کلیدی ترین رویکردهای خروج از اقتصاد دولتی را حرکت به سمت اقتصاد مردمی در چهارچوب های مشخص عنوان کرد و آن را یکی دیگر از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست، که البته اهلیت افرادی که در اقتصاد مردمی نقش دارند نیز باید لحاظ شود و مانند شرکتهای مختلفی نباشد که به بخش خصوصی واگذار شده و پس از مدتی به دلایل نامعلوم به حال خود رها شده اند.

امام جمعه تبریز پرهیز از اسراف و اشرافیت گری در بین آحاد جامعه به خصوص مسئولین را یکی دیگر از الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و بیان داشت : در شرایطی که اقتصاد جامعه دارای حباب های بسیاری است بحث قناعت و مقابله با اسراف بیش از پیش مهم است و مسئولان در تمامی رده های سازمانی و دولتی باید با مبارزه با اشرافیت گری و تجمل گرایی ساده زیستی را سرلوحه امور قرار دهند.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر اینکه دشمن در کمین بوده و درصدد سوء استفاده از مشکلات اقتصادی مردم است افزود : اینکه ما در حوزه اقتصادی مشکلاتی داریم تردیدی نیست، اما نباید اجازه دهیم که دشمن از این فضا به نفع خود بهره برداری کند . بنابراین مردم ما که همیشه هوشیار، بیدار و با بصیرت بوده و هستند باید متوجه باشند که دشمن از فضای نارضایتی آنها بهره برداری نکند و در طی چند روز اخیر نیز مردم فهیم و با غیرت آذربایجان به خصوص تبریز نشان دادند که با شعور انقلابی بی نظیر خود اجازه فرصت طلبی به دشمنان نظام را نخواهند داد و ما و همه مسئولین باید قدردان این مردم باشیم.

امام جمعه تبریز توجه به معیشت کارکنان را از الویتهای یک سازمان دانست و با اشاره به موفقیتهای سایپا آذربایجان بیان داشت : یک مدیر زمانی در یک مجموعه عملکرد موفقی خواهد داشت که در بین کارکنان آن مجموعه مقبولیت داشته باشد و این مقبولیت در سایه رضایت عمومی آنها از مدیران خود خواهد بود. در چنین فضایی است که رابطه رییس و مرئوسی نیز مولفه های خود را خواهد داشت و همدلی و همکاران همگانی باعث پیشرفت آتی مجموعه خواهد شد که در شرکت سایپا آذربایجان این مهم اتفاق افتاده است.

مدیر عامل مگاموتور و قائم مقام سایپا نیز ضمن خرسندی از این دیدار و نگاه مثبت و ویژه نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی به صنعت ابراز امیدواری کرد که با همت کارکنان و مدیران سایپا آذربایجان و حمایت های مسئولین استانی شاهد شکوفای روزافزون این شرکت و نقش آن در تحقق تولید ملی با ظرفیتهای داخلی باشیم.

در ادامه این نشست بازدید از خطوط تولید سایت 1 و سایت 2 سایپا آذربایجان انجام گرفت که حجه الاسلام آل هاشم و مهندس کندری و هیات همراه ضمن آشنایی ضمنی با فعالیتهای شرکت شاهد تلاش کارکنان شرکت در سنگر تولید و صنعت بودند.Saipa Azarbayjan ©2014 - All Rights Reserved - Design By: Sara Najafiazar